Vzmetnice Marsen, kakovostna ležišča izdelana v Sloveniji

11 nasvetov za kvalitetnih 24 ur

11nasvetov_mini

1. Priskrbite si udobno vzmetnico in vzglavnik, posteljo, odejo, ki bo narejena po vaših željah in zahtevah. Za kvalitetno in udobno spanje zahtevajte najboljše kar obstaja na trgu. Privoščite si izbrane materiale, iz kamelje dlake, svile, in volne. Poglejte si našo ponudbo žepastega vzmetenja, lateksa, postelj, in penastih ležišč. Postelja je investicija v vaše zdravje.

2. Vzpostavite spalno navado , ki bo ustrezala vašemu telesu; spat hodite ob enaki uri

3. Proti večeru se izognite nikotinu in kofeinu in alkoholu. Tudi športne aktivnosti niso priporočljive.

4. Alkohol, navidezno uspava in pomirja, v resnici preprečuje kakovosten, globok spanec, ki telesu omogoča počitek in regeneracijo.

5. Zaužijte ravno pravšnjo količino hrane in pijače. Poskrbite za lahkotno sitost, ki vam bo omogočala, da v posteljo ležete sproščeni. Če ste nagnjeni k izločanju prevelikih količin želodčne kisline, se izognite pekoči in mastni hrani. Pred spanjem omejite tudi vnos tekočine, saj se boste ponoči zaradi polnega mehurja večkrat prebudili.

6. Redna vadba pripomore k boljšemu spancu. Različne raziskave so pokazale, da fizična aktivnost pripomore k manjši nagnjenosti k depresiji, boljši vitalnosti in manj dnevne zaspanosti.

7. Spite predvsem ponoči. Popoldansko dremanje umestite v zgodnje popoldanske ure in omejite na največ 15 minut.

8. Spalnica naj bo sveža, temna, tiha in predvsem udobna. Prilagodite osvetlitev, temperaturo, vlago in hrup na vrednosti, ki vam ustrezajo. Pomagate si lahko s temnimi, nepresojnimi zavesami (platno), čepki za ušesa, pokrivali za oči, dodatnimi odejami, vlažilci zraka idr. Primerna temperatura prostora za spanje je od 16 do 20 stopinj Celzija.

9. Pred spanjem počnite stvari, ki vas umirjajo, berite lahkotno čtivo, poslušajte glasbo, tudi svetloba ima zelo pomembno vlogo. Sprostitvene dejavnosti ob nežnejši svetlobi lahko celo pomagajo pri prehodu v spanec.

10. V posteljo se odpravite, ko ste utrujeni. Če ne zaspite v 15 do 20 minutah, vstanite in počnite kaj drugega. Vrnite se v posteljo, ko boste znova oziroma resnično utrujeni. Ne obremenjujte se preveč, če ne boste mogli zaspati takoj. Ustvarili boste le dodaten stres, ki vam bo še oteževal prehod v spanec.

11. Odpravite stres, ki je navadno razlog za večerni občutek tesnobe in stiskanja v prsih. K temu najbolj pripomore urejen življenjski slog, ki vključuje aktiven čas za sproščanje in razumsko razporeditev stresnih, službenih obveznosti.

Ko zgoraj navedeni nasveti ne pomagajo, lahko razmislite o prehranskih dopolnilih, ki blažijo napetost in pomagajo pri nespečnosti.

Naravni materiali

Brezplačna montaža posetlj

Možna izdelava po meri

Izdelano v Sloveniji